PSY LIVE / Olien (DE) / GappeQ / Aoidioboa (DE) / Shivatrance

PSY DJS / Bonzo (A) / MIM / Ladic / Psyrix / TV&Nem / Lolla / Tranceformer / Martyzan / BanTha / Jarin / On von Onoff

CHILL LIVE / Zoneotura (DE) / Anhedonia / Mythematica

CHILL DJS / Patty&Jus10 (DE) / Pooh / Gem Reflection / Zka4t / StanZim / Alien Delon / Ningura (DE)

DECO / Mimo-TV / Výtvarný kroužek čtvereček / Ningura

VIDEOTRIP / PörplöX / Mimo-TV / Siggy / Kashmir / Nomm / Jarin / Memeplex 42

PERFO&OTHER / Shakisanti / MöBiograf / MöBaby / Healing / Coolna


Beztřídní sraz a 7. ročník festivalu psychedelické taneční hudby a souvisejícího vizuálního potěšení...

Letos navíc: Nekonečná plocha nemající rub a líc.

Tradiční květnové setkání blízkého druhu na celý vikend 23.-25.5., pro změnu opět na Tišině, zvukový aparát hutnější než kdy jindy, obzvláště vymazleno bude letos chilloutové šapitó včetně zvukové nádivky s mnoha živými vystupy a nástupy. V nekonečných zákoutích MöBiova lesního labyrintu vás očekává konečný počet asymptotických překvapení.

V případě, že bude i letos slunce přes den připalovat, nabízí se klasická možnost upalovat údolíčkem na koupaliště u nedalekého rybníku Vožeháku* (jméno prý odvozeno od starého mlynářského rodu Vožehů:), v případě zvýšeného množsví nebeských kapek lze naopak najít dostatek rozptýleného kulturně výživného prostoru pod společnou střechou přímo na Tišině.

PS pro stopaře: 25/05 je pochopitelně ručníkový den ;]

 

SUMMARY INFO IN ENGLISH

VSTUPNÉ

250 Kč / 1 den
350 Kč / celý weak end

REZERVACE UBYTOVANÍ
(platí pouze do pátku do 21h!)


Bonzo
[Wirikuta records]

Martin Ridler, aka DJ Bonzo, pochází z rakouského Innsbrucku a zavítá k nám přesně týden po svých 26. narozeninách... V předškolním věku prý zdemoloval několik dětských bubnovacích soupraviček a od šesti let se věnuje hře na klavír (počet zdemolovaných kusů neuveden:).. Každopádně je jako teenager vyznavačem punkových a metalových árií a poté, co s kamarády navštívil v r. 1999 jednu z povedených undergroundových psytrance akcí, jeho zájem byl rázem radostně přesměrován známým směrem. Již v r. 2000 si pořizuje první potřebnou výbavu a stává se rezidentním účinkujícím v insbruckém klubu"Mystery World Austria". Od r. 2003 začíná pravidelně hostovat na vybraných zahraničních festivalech, např. ve Švýcarsku (60 th Anniversary of LSD/Forgotten Ritual), Německu, Itálii (Bologna Street Parade/Rome Weapons of Bass Destruction), Portugalsku, Rusku (Space Jam 1 and 2), USA (San Francisco Mind Share) Holandsku, Dánsku a pod. Martin na sebe naBONZOval i účast ve chvalně známém duu "Brothers in Crime", což je nekompromisně burácející tandem spolu s Djem a producentem NATANem, se kterým založil i fajnšmekrům dobře známý rakouský label "Wirikuta Recordings". Ten se jako jeden z mála věnuje čistě nekomerčnímu tvrdému psytrance a dark ambientu a krom jiných (Gregh on Earth, Spies, Droidlock, U-Reckon,..) u něj nyní vydává svá dílka i náš pan GappeQ...
BONZo se dušuje, že nikdy nesklouzne do komerčního stylu a že dokáže vytvořit svojí zvukovou lázní dokonalý "interface" mezi imaginárními světy a vnímavým publikem.. Na MöBiu dostane příležitost to potvrdit hned dvakrát, a to uprostřed temné noci a podruhé na začátku pozdního rána:)

http://www.wirikuta.at/


Gappeq
[Wirikuta recordings]

GappeQ (aka Jirka Tomášek) je jednočlenný přední český projekt, který je s BIO festivaly spojen již od samého počátku (viz jeho debutové vystoupení na Plexu Solaris v r. 2002 a při té příležitosti vydané promokalbum "Vox Antipopuli"). Od svých 12 let hrál na kytaru a harmoniku a vyrostl na klasickém folkovém podhoubí.. Od 17 se však začíná zajímat i o nové odnože elektronické hudby (DnB, Breakbreat, Trance, Ambient, Dub apod..) a začíná hrát na klávesy. S tímto nástrojem je spojeno i jeho úspěšné angažmá v kapelce SM Lomoz, při jejichž koncertech již na pozadí příjemně prosakovaly kvílivé dozvuky předznamenávající Gappeqovu orientaci na psychedeličtější zákoutí hudebního spektra.... od r. 2001 začíná komponovat první psy a goa kousky, které svojí nápaditostí daleko předbíhají jeho hardwarové možnosti. Další léta jsou zejména ve znamení spolupráce s portugalským labelem Ketuh records, který jeho tvorbu dostal do povědomí širší psy-veřejnosti. V letech 2005-2007 si GappeQ dočasně odskočil studovat zvukové inženýrství k protinožcům (SAE Sydney), kde se do psytrancového kolotoče dostává již skutečně jako profesionál a vystupuje na festivalech po celém světě po boku projektů, které mu bývaly kdysi jen vzdáleným vzorem. Za poslední 2 roky se jeho tvroba posunula do znatelně tvrdší a temnější roviny. Po účasti na 10 různých "V.A." kompilacích (zejm. u Ketuh rec., Sundance, Vertigo a Oxygen rec.) vydává ke konci loňského roku své první samostatné regulérní album Speaker Seeker na dnes již jeho domovském Wirikuta recordings. Nutno podotknout, že album není určeno pro většinového posluchače a nenutí jej k porozumnění na šálivý první poslech... Specificky sympatickou se měla stát v kontextu tehdejší budoucnosti minimálně skladba č. 7:)
Inspirací k jeho tvorbě jsou prý hutně tkané mytologické a fantasy motivy ne které vrší podivně kroucené melodie a hloubí ryze příklepové rytmy s archetypálními dozvuky kmenových rituálů.
Na Möbiu by nás měl pan GappeQ vytáhnout z lesních temnot do šedomodrého sobotního rána...

http://www.wirikuta.at/


Olien
[Trishula records]

Vlastním jménem Oliver Bach, se narodil v r. 1980 v jihoněmeckém Freibergu a tvorbě elektronické hudby se věnuje od r. 1995, kdy si do svého Macu nainstaloval první Cubase a Rebirth. Poté se přidal Korg Z1 a dnes tvoří na PowerMacu s Logic7. Spektrum jeho hudebního zájmu sahá od techna a acid house až po temné noční goa a psychedelický ambient. Sám svoji hudbu nazývá mnohavrstevnatou syntézou zvuků, některé z "hudebních nástrojů" pocházejí coby originální udělátka přímo zpod rukou pana Bacha. V současnosti vydává pod hlavičkou labelu Trishula records a v březnu 2007 mu vyšlo jeho vlastní debutové album pod názvem "Sounded Paratronic". Do Čech se vrací na základě oboustranného nadšení, které svým setem vyvolal na loňském festivalu OKO v Krásném Lese. Svými psychedelickými fugami nás provede větší částí potemnělé sobotní noci.

http://trishula-records.com/artists-pages/olien.htm
http://www.myspace.com/olien


Zoneotura
[Parvati, Mindwaves-Music/DE]

Elektronicky vykroucený a šťavnatý chillout z Berlina. Zoneotura se elektronickou muzikou zabýva už od roku 1992, což se projevuje zejména v precizně vysoustružených zvucích, plochách a melodiích. Stylově se volně a s lehkostí proplétá mezi mnoha styly od breakbeatu k dubu, přes tradiční psychillové plochy až k syrové elektronice. S DJem Iguanou je zakladatelem psytrancového projektu Naked Tourist. V brzké době by se na labelu Mindwaves mělo objevit jeho plné album.

http://www.myspace.com/zoneotura


Mythematica
[Mimo-TV/CZ]

Výlet z mechu a kapradí přes alkaloidové expozice až do nejzazších koutů galaxie, mysli a zase zpátky. Audiovizualní laboratoř Mimo-TV, kterou znáte zřejmě hlavně z její vizuální stránky, přetavuje mnohé ze svých obrazů do zvukové podoby. Pestrá expozice světa pohádek, které se střídají s téměř barokními až barkovitými kompozicemi, následované proudem barevných nekonečných melodií, nepřeberným množstvím zvukových detailů i celků, nadpřirozenych úkazů, přemnozí efektové. To vše za synchroního doprovodu obrazů ze stejné dílny. Na této zvukové cestě obrazem vám budou průvodci Daniel Špaček a Barbora Špačková. Chlebníky s sebou.

ZDE TRAILER KE STAŽENÍ

http://www.mimo.cz
http://www.myspace.com/mythematica


Anhedonia


Jednočlenný projekt z Prahy dříve působící pod názvem Dustman našel svůj zvuk a koncem roku 2006 už jako projekt Anhedonia, vydává debutové album Destructive Forces na Slovenské značce Aliens producition. Zvuk tohoto albe lze popsat jako experimentování s digitální špínou a hledání neobvyklých zvuků propletené v temných plochách a zvláštních melodiích. Důraz je kladen především na rytmiku která vychází ze zlámaných beatů v poklidnějším tempu avšak se značně porušeným zvukem. Inspirace je patrná z kyberpunkových vizí, románů a surrealistických obrazů.
Živé vystupování probíhá dekonstrukcí tracků za pomoci sampleru, drum machine a midikontroleru. Liveact je podpořen vizuálním uměním obrázkáře Shivakiho (optica nakashi) který se stal dvorním VJem projektu Anhedonia a naživo je tak bez jeho působení akce poloviční.
V současné době probíhá práce na novém albu a také spolupráce na společných projektech.

http://www.myspace.com/anhedoniacz


Tv&Nem
[Oxygen Rec/E]

Dj TV a Djane Nem jsou zakladatelé labelu Oxygen records, který se zaměřuje na ranní "inteligentní" deep progressive trance. Pod jejich značkou vyšly 3 alba, 4 kompilace a 2 elektronické releasy. Nyní působí obě okurky v Barceloně a přiletí speciálně na další klasickou plexisklovinu, v Čechách se zjevují pravidelně jako rezidenti Vortexu v Roxy a L'Oxy Crossu.

http://www.oxygenrecords.com/


Patty & Just10
[Chillin Berlin/DE]

Chilloutová djská dvojice z Berlína. V jejich setech je prostor pro mnoho hudebních stylů od dubu, přes elektronicé breaky k psychedelickým skladbám. Relaxační, ale přesto velice živá goovy atmosféra. Letos vydali velice zajímavou kompilaci Mindwaves plantation, s kompaktním a precizně vybroušeným zvukem.

http://www.myspace.com/chillinberlin
http://www.parvati-records.com/
http://www.noise-poison.com/


Zka4t

Matouš Godík, alias Zka4t (Zelená Karkulka a čtyři trpaslíci).
Již na jeho debutovém albu Polytea jste mohli slyšet velice citlivou a jemnou fúzi jazzu a elektroniky. Na Möbio ho budete mít možnost slyšet s jazzy djským setem, kterým probarví podvečerní atmosféru.

http://www.last.fm/music/Zka4t
http://www.zka4t.com/Mimo-TV

Vizuální bratři v tripu, transcendentální nomádi Alien broadcasting centrály, přinášejí objemný náklad videoprojekcí a přímých přenosů z jiných světů. Namátkou zmiňme třeba zbrusu nové přírodopisné dokumentární dokumenty Čtyřhvězdí Gaurasaurontu či poutavě a plnobarevně pojaté záběry z pyromagnetických žároskvoucích ohňopádů asynchronního souhvězdí dusaru Kálfie a Satie. Dále bychom ctěnému oku divákovu doporučili souhrný obrazový sborník propletených koberců, tkaných z nejjemějších ozrických vláken, pohyblivých a vírotočných mandal a krystalovitě tekoucích struktur, tentokrát s obzvláštním přihlédnutím k protuberačnímu umění patnácté dimenze.
Mimo videoprojekční přenosy pro vás Mimo-TV a její přátelé připravují chilloutový kosmický koráb s výzdobou uv plachet, které vznikly za celou dobu historie dílny.
Rovněž bude vystavěno a vystaveno Plazmatické vemeno, se kterým se měli příležitost seznámit návštěvníci festivalu Boom 2006.
Jako již tradičně v plné sestavě Daniel Špaček (eMBryon), Milan Malík (000333), Jan Seyček (Architech).

MIMO-TV SHOWREEL KE STAŽENÍ

http://www.mimo.cz/
http://www.myspace.com/mimo_tvShakti Santi

EzoEmoEroPipiCirqueComediaDelArte, venuše a martové kejklířského nebe. Performeři překročující hranice klasického komediantského vesmíru, koncepčně kloubící prvky kejklířiny, fyzického divadla, černého divadla, tance a rituálů z celého lidského světa (v neposlední řadě i z o poznánější zajímavějších planet).
S důrazem na vizualitu i obsahovost zpracovávají témata kombinující výrazové prostředky všech etnik. Autorky a performerky v doprovodu jejich mužských a astrálních kolegů v rámci svých nepřeberných možností cestují mimo středoevropské prostředí, kde se osobně setkávají s kulturou a tradicemi, ze kterých mohou fragmenty jejich projektů vycházet a čerpat. LM byla v roce 2007 po dobu svého pobytu v Indii žákyní mistra Murariho, jednoho z nejvyhlášenějších učitelů Banethi-indického hinduistického tradičního umění tance s ohněm. Stejně tak, s celým souborem i externisty rádi v jejich představeních a performancích zdůrazňují staré české lokální obyčeje, popěvky, tradice a rituály, stejně tak scénografie a kostým má v mnoha případech důvod vyjít z české předválečné cirkusové a komediantské tradice. Mají praxi s vystupováním ve fůzi cirkusu Berousek, dále soustavně konzultují svá vystoupení s panem Haroldem Loydem Alkaloidem. Externí členka skupiny vlastní dokonce se svoji rodinou cirkus "Cecílie", který je novodobou, sociálnější obdobou cirkusu, ovšem s klasickou vizuální stránkou.
Shakti Shanti - obě slova pochází z hindí. Shakti reprezentuje univerzální ženský princip, polarita síly, energie a vitality, shanti znamená mír (klid). Na první pohled mluví obě slova proti sobě, přesto jejich spojením vznikne energie, která je mocná, přesto kultivovaná a vytříbená. Název je záměrně indického původu - rádi se hlásí k staré nomádské tradici, indoevropským předkům a jiným kulturám, které ovšem interpretačně přizpůsobené mohou velmi moudře promlouvat i k člověku dnešní víkendové freackařské společnosti. Mládeži do 2012 nepřístupno.

http://www.myspace.com/shaktishanticrewMemeplex 42

Memy stojící za Bulvou Fabulou, Sperm Cinemou či AkropolisMultimediále08 replikují pro Möbio selekci krátkých filmů a hudebních videí. Jde jak o neovladatelná a neumlčitelná díla nové vlny autorů britských i dalších tvůrců, tak o starší, avšak brilantní audiovizuální dílka. Dvě hodiny překračují omezení daná časem a přírodními silami. A pár otázek na základy naší existence. Dal by si někdo toust?

http://sperm.cz/MöBiograf & Ambient Thinkout

Poprvé po 4 letech nám pootevře své útroby podkroví domku umývárenského, kde bude letos umístěn MöBiograf s několika bloky promítání celovečerních i krátkých filmů s příslušně emotivní tematikou:)
Sobotní pohádkové odpoledne bude věnováno především těm nejmladším... Ačkoliv bude většina filmů z denní nabídky seniorům od 15 let nepřístupná, při troše štěstí a dostatečném množství volných míst k ležení v zadních řadách vás paní uvaděčka může na vybraná dětská představení tiše propašovat.
V kinem neobsazeném čase bude prostor sloužit k netradičnímu sportovnímu vyžití a především jako ambientní thinkout. V prostorách MöBiografu bude záhodno omezit množsví s produkcí nesouvisejících decibelů a striktně nepřípustné bude hoření, doutnání a zejména kouření.
Společná konzumace vlastních filmů po předběžné domluvě s obsluhou MöBiografu naopak přípustná.MöBaby zone

Vzhledem k množícímu se počtu množících se účastníků bude letos poprvé zaveden na festivalu i speciální dětský koutek s nesystematickou pedagogickou obsluhou především z řad samotných rodičů, jejichž odpovědnost umístěním své ratolesti v této zóně ovšem zůstavá nepřenosná. V příslušně citlivě dekorovaném prostředí v ústraní bude dán přes den prostor dětské představivosti formou výtvarných dílniček a svépomocí dotvářených her a hraček. Po předběžné konzumaci s obsluhou "TvöBaby koutku" jsou vítány i nápadité, psychicky a fyzicky nezávadné hračky z vlastních řad. V okolí MöBaby zóny samosebou oceníme snížený výskyt odstrašujících příkladů z řad "dospělých", pro které v případě nutnosti nevylučujeme možnost zřízení vlastního koutku na opačné straně Möbiova povrchu.Lektvarové doupě,
pokrmna a všeliké masáže


Tato zóna bude spásným útočištěm pro všechny, kdož budou znaveni souhrou objektivních okolností a nepohrdnou spočinutím na místě, kde se mohou pro změnu uvolnit a zkontaktovat se sebou samým, popř. načerpat novou energii či dokonce manu hehe (chichi), ... k tomu prý napomohou čarodějné lektvary, jejichž popis bude veřejně k dočtení, popř. k vyslyšení z úst ochotných lektvarníků a mágů.
V čajovně bude krom všech tradičních i vzácných čajů k požití celá řada makrobiotických a jiných špirituálních pokrmů. Šéfíci psy-cateringové agentury slibují pokrmy bez klasického bílého cukru (sladidlem má být pšeničný nebo rýžový slad), chuťově i vizuálně pestré polévky a saláty a dokonce i několik výkřiků z kuchyně japonské.
V masérně pak můžete ulehnout na futony a vyzkoušet si na vlastní kůži futoelektrický jev neboli japonskou masáž přímo na Zemi či využít některé z mnoha dále popsaných procedur nad zemí...

ZDE PODROBNÝ POPIS NABÍZENÝCH MASÁŽÍ


Coolna sítotisk

Partička kreativních nadšenců tvořící v atelieru na pražském Újezdě. Přímo na místě se bude tisknout ručně technikou sítotisku. Budete si moci vybrat z široké škály motivů a barev. Zajímavou možností bude potisk vlastního oblečení. Stánek bude fungovat také jako workshop. Můžete se dozvědět spoustu zajímavých informací o této tiskové technice popřípadě si sami zkusit potisknout nějaký ten kus oblečení.

August Ferdinand Möbius

August Ferdinand Möbius (17. listopadu 1790 v Schulpforti, Sasko - 26. záříí 1868 v Lipsku) byl významný německý matematik a teoretický astronom. Položil základy topologie (vědy která se zabývá matematickými vlastnostmi prostoru). Nejčastěji se o nim mluví v souvislosti s tzv. Möbiovou páskou, což je dvojrozměrný útvar, který má pouze jednu stranu, z čehož vyplývají i další zajímavé topologické vlastnosti, např. neorientovatelnost. Möbius také do projektivní geometrie zavedl homogenní souřadnice. Také byl aktivní v teorii čísel. Möbius byl vzdáleným potomkem Martina Luthera.

http://cs.wikipedia.org/


2002 2003 2004 2005 2006 2007
PLEXUS SOLARIS BIOPLEX BIOPLES BIOLES BIOLEST BIOS

LETAK

LETAK

LETAK

LETAK

INFO WEB

INFO WEB

FOTO Slater
FOTO psytrance.cz
FOTO Gondar
FOTO Alef FOTO Nem
FOTO Alef
FOTO Alef
FOTO Douple
FOTO Nubreed

FOTO I
FOTO II
FOTO III
FOO IV