MAY BIO

a maybe ne

12. rocník festivalu psychedelické kultury pod širým nebem volne navazující na Amébio - Babion - Bibione - BioNebio - Möbio - Bios - Biolest - Bioles - Bioples - Bioplex a Plexus Solaris

Po delší dobe posouváme festival vpred stylem "zpátky ke korenum", na úhelných kamenech podniku ovšem šetrit nebudeme - opet o neco silnejší a kvalitnejší zvuk, vyvážený a dustojný lineup a civilizované zázemí je zkrátka základ.

Letos navíc velké Bejbio šapito s pestrým programem pro deti, fuzzy logické hádanky pro rodice a nezarucená psyna s kockami nejen Schrödingerovými....

Vynasnažíme se celý všem tak notoricky známý prostor opet pretransformovat do mile matoucí podoby a celý dortík zasypat úsmevnou porcí sladkokyselých trešnicek... Ze všech možných kombinací umožníme vznik jakékoliv predem neznemožnené a tedy možná i té nejnemožnejší:)

Vítejte v mlhavém království neznepokojující nejistoty!

2012

2011

Pocasí

Rakovnicko bývá zpravidla sušší, než zbytek ČR, a obzvlášť na Tišině bývá počasí o třídu příznivější, než i v blízkém okolí.

I tak ale bude letos cca 2x více zastřešené ploch, než obvykle, a chillout bude zatepleny dvěma propanbutan hřiby.

I tak prosíme nepodceňte oblečení ani nějakou ochranu proti hmyzu a klíšťatům.

Ubytování

Chatky a pokoje v domě už jsou rozebrány dlouho dopředu, chatky a pokoje ve vedlejším kempu taky. Nezbývá, než jít pod stan.

DIY

Co si nepřijedete udělat ve workshopovém týdnu předtím, to nebude. Fakt. Takže jste zváni.

kdo přijedete s dětma, myslete na sobotní dětský karneval, většinu masek si sice pod vedením hodných tetiček budou muset vyrobit samy, ale nějaký základ jim určitě přijde vhod..

Dekorace

Budou mimo jiné v režii návštěvníků a účastníků workshopu - už od středy.

Máte-li nějké zajímavé bizarní předměty doma, co nejsou zrovna snadno identifikovatelné, můžete je postrádat, vejdou se vám do batohu či kufru auta, vemte je s sebou... na různých místech dojdou uplatnění a ostatní můžou hádat , co a k čemu to je (ala Zedníčkův kufr)... nachytejte si k tomu i několik možných variant řešení, at víme, co a k čemu to MOŽNÁ je a možná není:)

.. dále vemte i nějaké bizarní texty (časopisy, knížky na odpis, jízdenky, letáky, jídelní/volební lístky apod... pokusíme se o nějakou kolektivní textovou koláž v několika literárních formátech vč. poezie.. nžádné img nebo jen minimum tentokrát, jiank se to zvrtne do toho, co už tu bylo..

Bejbio Cirkus

Předběžný program na dětskou stage:

 • 10-12h dětské kreativní dílničky a výroba kulis pro loutkové divadlo
 • 12-13h divadlo, v němž hrají samotné děti
 • 13-14h divadlo TOY Machine vystoupí s originální verzí Starých pověstí českých
 • 13-15 klauni, šašci a jiný cirkus, výroba masek na karneval
 • 15-17 dětská party v maskách i bez, společné písničky, pantomima
 • 17-19 soutěže a malování UV obraůu, keramika (v noci jejich výstava)
 • od 19h dětské kino (pohádky takové i makové :), dospělým po většinu dne zlehka přístupno
 • =změna programu vyzrazena=

Prispevek

 • 500,- na celý festival od pátku do pondělí
 • 350,- na noc a den (tj. od pátku do soboty 17h nebo od soboty večera dále)
 • 250,- je na den (většinou pro návštěvníky s dětmi, co dorazí v sobotu dopoledne a večer odjedou
 • děti zdarma

English Info

After a technical pause in 2013 we resume the 12 year tradition of BIO festivals held in the deep forests some 70km west from Prague. Its content is yet to be evolved but it will be pleasantly uncertain for sure until it becames surrealistically real.. All in line with the very popular past, check [AMOEBIO] as a reminder... or just recall memories of Amoebio-Babion-Bibione-BioNebio-Möbio-Bios-Biolest-Bioles-Bioples-Biop lex or Plexus Solaris lower on the page :)

Don't miss the opportunity this year, the Bio will now run only in 2 years cycle, e.g. next chance to experience it comes in 2016...

Location

The same place as each year, e.g. the Forest camping site "Tišina" near Kožlany village, located between Rakovník and Kralovice, about 70km west from Prague and 30km north of PILSEN.

Driving: from Prague drive west dir. Karlovy Vary and turn left to Rakovnik after about 40 kms, from Rakovnik take the southern exit onto Pilsen and in Kožlany (after about 25km) take the right turn to Hradecko, after few bends turn right just before the simple railway crossing and follow white signs "Tisina" for another 3 kms mainly through the forest.

Coming by train please go to Rakovnik and change to one going to Kralovice. Get off at the small station in the forest called "Strachovice". Cross the rails and go down following the foot path crossing the brook from where the route will be (maybe) distinctively indicated with BIO signs.

From Pilsen drive north to Kralovice and then Kožlany where you turn left ards Hradecko. Then you will see the signs at the right just before the railway crossing.


V MINULÝCH LETECH


...ale fakt!