Atriohm   Encephalopaticys   Gappeq   Fractal   Jayex   Grrrkillah
PSYTRANCE LIVE
ANHEDONIA   FATCAT&AMBIENTIUM   GEM REFLECTION   MYTHEMATICA   SouSedi   SHIVANAM
CHILLOUT LIVE
GAVRILA   Cymoon   Martyzan   Nem   Mim   Slater
Alien Delon&On von onoff   Jarin&Transformer   Plech   Kerray
PSYTRANCE DJS
Stanzim    Zka4t&floex       Peky   Psyla&Andy  
InkFlo    H20    Rachetik    Chanzzee      Extazyk   
CHILLOUT DJS
PerpleX   MIMO-TV   Nomm   Kashmir   Koza   Siggy  
Cosmic walkers   Shaktisanti   Tribo Fuego
VIDEOTRIP&DECO&PERFORMANCE

Bio, nebio... za devatero horami a devatero řekami tměl se k nebi hluboký les, kde jezevci dřímali v mámějích snů a světlušky tiše poblikávaly do rytmu dusotu ospalých mravenců. Z nevyslyšených útržků sdílné samoty se hustým sítem tlející únavy podzimu střádala kakofonie dozvuků loňského léta a uléhala do čerstvě zelených mezí kožlanských polí, když tudy projížděl na třpytném koni král se svou družinou. Znaven dalekou cestou, rozhodl se vyhledat poklidné místo, kde by se dosyta vyspal a do růžova najedl. Nenadál se však, že mýtina, na kterou zrak jeho libě spočinul, jedenkrát do roka v tento čas mění se v divotvornou zahradu plnou podmanivých vůní, kvetoucích ozvěn a hedvábných stínů, která do svých vnad již nejednoho zbloudilého poutníka laskavě vložila....

 

Bývaly doby starého dobrého goa a hudby přelomu milénia tím pravým psychedelickým povyražením, ze kterého zůstaly jen nekriticky opěvované vzpomínky, nebo díky nevyčerpatelným možnostem nejnovější techniky zažíváme skutečný vrchol vývoje psytrancové tvorby právě dnes ?

Na tuto záludnou otázku může být při troše štěstí příjemně nesnadné nalézt odpověď právě na letošním biofestivalu... Páteční noc a sobotní dopoledne bude totiž zasvěceno výhradně nostalgickému retrostylu komponovanému ze skladeb vzniklých v rozmezí let 1990-2003 a mnohdy reprodukovatelných pouze z vinylů či DATek. Krom goaprofesora GAVRILY potěší ucho zkušeného paleontologa snad i mimořádné vystoupení pana Cymoona, nehrajícího kapitána zakonzervovaného uskupení SonicDistortion:)
Sobotní noc a nedělní den naopak prostoupí přehlídka toho nejnovějšího, co by se dalo nazvat psychedelickou taneční hudbou. Královskou korunu tomuto záměru jistě nasadí makedonský tandem Atriohm / Encephalopaticys, který dnes patří bezpochyby k té nejužší světové špičce. Jejich společné album z letošního dubna pod výmluvným názvem Ukalen budiž toho radostným příslibem.

Sobotní bioden, na bio akcích tak specifický, by nebyl sobotním biodnem bez ambientních a pohádkových ethno ploch Aliena Delona. Na něj naváže Mythematica, další mediumatik ze zvukové laboratoře Mimo-TV, jehož živý set plynule přejde v jazzově laděný podvečer.

Neopomenuto zůstane i letos velké chilloutové šapito, ve kterém dáme přednost hlavně originální tvorbě a pohádkově laděným audiovizuálním počinům. Po loňském vystoupení se vrací Anhedonia, tentokráte ve zcela netradičním hávu. FatCat&Ambientium slibují živou porci psychillové vlny z daleké Moravy.

Zka4t si přizval Floexe a společně připravili poslechově výživný set, který vás provede sobotním večerem. Nebude chybět Gem Reflection ani řada dalších hudebních poutníků a čarodějů. Na sobotní podvečer se chystá mj. živý koncert v duchu tradičních indických rág v podání ekšpertů z brněnského souboru Shivanam (zpěff, tabla, harmonium, a jiné vypečené instrumenty). O fireshow se opět postará TripoFuego a všeliké kejkle ve dne i v noci předvedou ShaktiShanti a jejich průběžně vznikající deriváty.

Stejně jako loni bude možnost využít služeb lektvarového doupěte, samostatným kulturním životem doutnající jurty od Šivatranďáků (YourTeaRoom) a velké čajovny s nabídkou iracionální kuchyně a řadou zajímavých masáží, jejichž účinek umožní kompenzovat např. nově zřízený bárek s exotickými koktejly. V provozu bude i samostatný stan "BioNebiograf" s nepřetržitým pásmem pohádek pro děti i pro dostbdělé. Vzhledem ke stále se množícím případům množení je i letos na sobotní den připravena BioBaby zone a pohádková cesta po okolí pro již samostatně se pohybující ratolesti.

Za dýmem hustým tak, že by se dal krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Ožeháček. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva na něj sedne černočerná tma, začnou se v okolí dít podivuhodné věci. Nejdřív to v potoce zažbluňká, pod jícnem zakuňká, v zesíku hrkne, v repráku lupne a teprve potom se objeví tanečníček... Je to týpek neposeda, zvědavý jako opička a tak se už nedočkavě rozhlíží, až se na podiu objeví první hvězdy...

 

SUMMARY INFO IN ENGLISH

Bio, Nebio...

22/23/24 květen 2009

8. ročník psychedelického goa festivalu pod širým nebem, svévolně navazující na Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex a PlexusSolaris...

Tábořiště Tišina
Kožlany u Rakovníka

 


Letos nepsanou podmínkou pronájmu chatek je naše splněné přání, aby si každý svoji chatku dle vlastní fantazie náležitě vyzdobil (a k tomu se z domova krátkou prodlužkou a osvětlovací technikou případně vybavil). Medílnou součástí konceptu dekorací je i nepředvídatelná podoba chatkové aleje neomezující se zdaleka jen na vyzdvižení příbytků na improvizované muří nožky). Dětská porota v čele s mistrem Stromařem během sobotního odpoledne originalitu výzdob náležitě ohodnotí. Nejnápaditější osádku čeká kyselá odměna.


VZPUPNÉ

300 Kč / 1 den
400 Kč / celý víkend


REZERVACE UBYTOVANÍ
(platí pouze do pátku do 21h!)

Momentálně jsou všechny ubytovací kapacity již rezervovány, jako alternativa jsou opět k dispozici chatky v klidném prostředí u rybníku Ožeháku, klidnou procházkou 15min od mista akce, koupání na zápraží. Rezervace pi. Patrovská tel. 476 769 059.


Západ slunce nechť je v 19:30 a východ ve 4:05

 

V areálu je tradičně kvalitní technické i sociální zázemí (teplé sprchy, tryskající voda), necelý kilometr po proudu potoka pak lesní koupaliště s vlastní hospůdkou..
Chatky jsou sice už všechny rozebrány, ale po 21h v pátek se občas objeví nějaké promlčené. K disposici bude každopádně i podkrovní nekuřácký sleepout s ambientní hudbou a decentním osvětlením (curry matky vlastní).


Našli, nenašli?

Naši poslové brázdí celé království a dávají dohromady střípky informací, pověstí i povídaček o artistech, kteří na náš festival zavítají. Níže uvedený seznam se proto průběžně rozrůstá.

 


Atriohm
[Parvati records]

Dvoučlenný projekt ze Skopje, hlavního města Makedonie (jedné z republik býv. Jugoslávie), který tvoří bratři Alexandr a Leonid Golcevovi. Projekt vznikl v r. 2003 a propracoval se ve svém žánru k absolutní světové špičce. Svá dílka vydávají zejména pod hlavičkou rakouského Parvati records , kde jim před několika týdny vyšlo vynikající album "UKALEN". Na tomto albu spolupracoval i jejich krajan a kamarád Vaško Veličkovski aka Encephalopaticys, který spolu s nimi na BioNebio také zavítá.
Oba bratři Golcevovi mají klasické muzikantské kořeny, Leonid hraje na klávesy, Saša na bicí. Elektronická hudba se jim vloudila do zorného pole (a později asadila v jeho středu) již v r. 1996. Kromě skládání čistě tanečních skladeb s bohatě klenutou basou a mnohasměrně sršícím subatomárním porostem se oba věnují i komponování příjemného psychedelického chilloutu (viz např. zde). V jejich tvorbě je krom nesporného talentu patrný i vliv magického prostředí makedonských hor, ve kterých převážná část jejich hudby vznikala.
Atriohm bývá v posledních 2 letech lákadlem mnoha záživných festivalů po celém světě, k nezapomenutelným prý patřilo jejich živé vystoupení na loňském Boom festivalu v Portugalsku. V rámci festivalu Bio,Nebio budeme moci ochutnat "Atriohm lesson" ve druhé polovině sobotní "cut edging night":)

http://www.myspace.com/atriohm

http://www.parvati-records.com/


Gavrila
[Chilout Planet ]

(*1967) patří k nestorům světové psytrancové scény a spolu s XP Voodoo stál de facto u zrodu goatrance kultury v Rusku. Djské začátky se u něj datují do raného dětství, kdy se pokoušel pro vlastní potěšení mixovat desky Led Zeppelin a Bonnie M, které nalezl v otcově krabici... Na mejdánkách se spolužáky míchával beaty ze dvou upravených kotoučáků, ale jeho opravdovou kariéru odstartovalo až setkání s technopaganismem počátku devadesátých let a zejména s fenoménem goa trance. V r. 1990 Gavrila stojí u zrodu klubu "Tancpol" moskevského skvotu "Fontanka 145". V r. 1991 se v Anglii poprvé účastnil legendárních free rave parties pod širým nebem, rád vzpomíná zejména na openair "Midsummer night" pořádané "Pagan Sound System, rok 1992 strávil pak téměř celý ve Velké Británii. Po návratu do Petrohradu zakládá první undergroundový klub "Tunnel", kde se stává residentním Djem. Koncem roku 1992 poprvé odcestoval do indického Goa, kam s vyjímkou vynucené 2leté přestávky odjíždí od té doby každou zimu vč. té poslední.
V r. 1993 se k Tunnelu přidávají kluby Ermitáž a LSDance. To už ale začíná pravidelně cestovat do Goa a jeho budoucnost je úzce spjata hlavně s kultovním uskupením "Aerodance Corporation", který otvírá v budově moskevských aerolinií vlastní klub "Aerodance". Záhy zakládá i vlastní label "Chill out Planet", který se mj. zaměřuje na psy-art a výrobu dekorativních party oděvů známých i u nás. V r. 1995 spatřuje světlo světa první miniGavrila, syn Tom (následují pak ještě Petr a Elysej). Před necelým měsícem se Gavrilovi narodilo čtvrté dítko, dcerka Evička.. Rok 1996 a 97 je spjat s působením v moskevském klubu "LESS", jenž proslul svými rozsáhlými a nápaditými chillout prostory.
U nás hrál Gavrila poprvé v r. 2000 na akci FuturePlanet v pražském Futuru a následně v brněnském FanFavoritu. Nezapomenutelné bylo jeho artisticko-hudební ranní vystoupení na openairu Parasense na pražské Štvanici v r. 2001, stejně jako funky bahenní setík na PlexuSolaris v r. 2002.
V zahraničí Gavrila často vystupuje pod jménem Dj Gabriel ( neplést s tímto bohatýrem zcela opačné fyzické i mentální konstituce - :)
Gavrila vystoupí samosebou během první "RETRO" noci a asi jako jediný bude hrát staré pecky i z DATek, takže budeme zřejmě svědky i specifického stylu míchání, které si tento dnes již běžně nepoužívaný typ hudebního nosiče (ovšem s velmi kvalitním sytým zvukem) zákonitě vyžaduje. Gavrila si vyhradil navíc jednu hodinku mimo retro rámec, ve kterém poskládá bonus ze svých oblíbených kousků bez omezení data vzniku.

http://www.chilloutplanet.com/


Encephalopaticys
[Parvati records]

Encephalopaticys je jednočlenný projekt plně vyplněný Vaško Veličkovským... pro změnu z makedonského Skopje. Tento plachý chlapík nechává své fantaskní představy přetavit do proudu zvuků rovněž pod vlivem tajemné atmosféry makedonských hor a jejich povzbuzujících dávek kyslíku. Jeho hudba je prý stejně neuchopitelná jako je napoprvé nevyslovitelné jeho klinicky testované uměleckého jméno. V Čechách jsme však už přišli Vaškovi na jméno na Biolesti v r. 2006 a čerstvou municí se byl v Praze pochlubit i na nedávné indoor-paintball akci koncem února. Krátký hudební exkurz najdete na jeho osobní nástěnce na http://www.myspace.com/encephalopaticys . Na BioNebiu bude Encephalopaticys součástí jendnoho kompaktního bloku (imaginárního výletu do makedonských hor) spolu se svým souputníkem Atriohmem v noci ze soboty na neděli...

http://www.parvati-records.com/encephalopaticys.html


Gappeq
[Wirikuta recordings]

GappeQ (aka Jirka Tomášek) je jednočlenný přední český projekt, který je s BIO festivaly spojen již od samého počátku (viz jeho debutové vystoupení na Plexu Solaris v r. 2002 a při té příležitosti vydané promokalbum "Vox Antipopuli"). Od svých 12 let hrál na kytaru a harmoniku a vyrostl na klasickém folkovém podhoubí.. Od 17 se však začíná zajímat i o nové odnože elektronické hudby (DnB, Breakbreat, Trance, Ambient, Dub apod..) a začíná hrát na klávesy. S tímto nástrojem je spojeno i jeho úspěšné angažmá v kapelce SM Lomoz, při jejichž koncertech již na pozadí příjemně prosakovaly kvílivé dozvuky předznamenávající Gappeqovu orientaci na psychedeličtější zákoutí hudebního spektra. Od r. 2001 začíná komponovat první psy a goa kousky, které svojí nápaditostí daleko předbíhají jeho hardwarové možnosti. Další léta jsou zejména ve znamení spolupráce s portugalským labelem Ketuh records, který jeho tvorbu dostal do povědomí širší psy-veřejnosti. V letech 2005-2007 si GappeQ dočasně odskočil studovat zvukové inženýrství k protinožcům (SAE Sydney), kde se do psytrancového kolotoče dostává již skutečně jako profesionál a vystupuje na festivalech po celém světě po boku projektů, které mu bývaly kdysi jen vzdáleným vzorem. Za poslední 2 roky se jeho tvroba posunula do znatelně tvrdší a temnější roviny. Po účasti na 10 různých "V.A." kompilacích (zejm. u Ketuh rec., Sundance, Vertigo a Oxygen rec.) vydal své první samostatné regulérní album Speaker Seeker na dnes již jeho domovském Wirikuta recordings. Nutno podotknout, že album není určeno pro většinového posluchače a nenutí jej k porozumnění na šálivý první poslech.
Inspirací k jeho tvorbě jsou prý hutně tkané mytologické a fantasy motivy ne které vrší podivně kroucené melodie a hloubí ryze příklepové rytmy s archetypálními dozvuky kmenových rituálů.

http://www.wirikuta.at/


Anhedonia

Jednočlenný projekt Vojtěcha Smetany se vrací do bio luhů a hájů a s sebou přináší daší porci nalomené muziky promíchané s křehkými melodiemi. Pozornosti by nemělo ujít čerstvě vydané debutové album Destructive Forces na Slovenské značce Aliens producition. Zvuk tohoto albe lze popsat jako experimentování s digitální špínou a hledání neobvyklých zvuků propletené v temných plochách a zvláštních melodiích. Důraz je kladen především na rytmiku která vychází ze zlámaných beatů v poklidnějším tempu avšak se značně porušeným zvukem. Inspirace je patrná z kyberpunkových vizí, románů a surrealistických obrazů.
V současné době probíhá práce na novém albu a také spolupráce na společných projektech.

http://www.myspace.com/anhedoniacz
http://bandzone.cz/anhedonia


Mythematica
[Mimo-TV/CZ]

Výlet z mechu a kapradí přes alkaloidové expozice až do nejzazších koutů galaxie, mysli a zase zpátky. Daniel Špaček, mediumatik z audiovizualní laboratoře Mimo-TV, kterou znáte zřejmě hlavně z její vizuální stránky, přetavuje své obrazy do zvukové podoby. Pestrá expozice světa pohádek s téměř barokní fazonkou v barvitých kompozicích, následované proudem jemně texturovaných nekonečících melodií, nepřeberným množstvím zvukových detailů i celků, nadpřirozenych úkazů, přemnozí efektové.
Na labelu Quazi Delict records právě vyšlo jeho nulté album.

http://www.mythematica.com
http://www.mimo.cz


Zka4t & Floex

Matouš Godík (Zka4t) a Tomáš Dvořák (Floex) jsou bezesporu nepřeslechnutelnými nestory českého downtempa. Jejich alba Polytea a Pocustone jsou stálice, které se jen tak neoposlouchají. Vedle vlastní tvorby stojí Matouš jako producent a spoluautor za albem Bratrů Orffů a albem Mythematica. Tomáš Dvořák je autorem hudby k internetové hře Samorost I a Samorost II, dále pak stojí za hudebně výtvarnými instalacemi jako například zhudebněná křižovatka, či projekt RGB, ve kterém se spoluautory hudby stávali sami diváci. Ve společném djském setu, zkombinovaném se svojí autorskou tvorbou, vás oba pánové provedou nejedním zvukovým zákrutem, prostorem i emocí.

http://www.zka4t.com/
http://floex.cz/


FatCat&Ambientium

Do jaké míry může být živá elektronická hudba hrána živě je otázka, nad kterou dlouhodobě bádají Fat Cat & Ambientium. Výzkum v této oblasti zahájil v dávné minulosti Fat Cat a později se k němu přidává Ambientium a společnými silami rozvíjí koncept využití počítače a MIDI zařízení jako jednotného synergického hudebního nástroje. Téměř veškeré melodie, smyčky a zvuky, které uslyšíte, budou vytvořeny živě na místě. V takto vzniklém stochastickém a nezkrotném hudebním proudu se pak odráží energetický stav místa a všech přítomných. Je dost možné, že zde probíhá nějaká forma mimosmyslové komunikace mezi hudebníky, publikem, Zemí a Vesmírem, za pomocí dosud neodhalených fyzikálních principů. Touto metodou je nemožné zahrát dva stejné sety, je nevyzpytatelná a nikdy nevíme, co se objeví. V tom je také ukryto její kouzlo, které Fat Cata s Ambientiem žene v bádání neustále dál.

http://www.fatcat.cz
http://www.ambientium.com


Mimo-TV

Vizuální bratři v tripu, transcendentální nomádi Alien broadcasting centrály, přinášejí objemný náklad videoprojekcí a přímých přenosů z jiných světů. Namátkou zmiňme třeba zbrusu nové přírodopisné dokumentární dokumenty Čtyřhvězdí Gaurasaurontu či poutavě a plnobarevně pojaté záběry z pyromagnetických žároskvoucích ohňopádů asynchronního souhvězdí dusaru Kálfie a Satie. Dále bychom ctěnému oku divákovu doporučili souhrný obrazový sborník propletených koberců, tkaných z nejjemějších ozrických vláken, pohyblivých a vírotočných mandal a krystalovitě tekoucích struktur, tentokrát s obzvláštním přihlédnutím k protuberačnímu umění patnácté dimenze.
Mimo videoprojekční přenosy pro vás Mimo-TV a její přátelé připravují chilloutový kosmický koráb s výzdobou uv plachet, které vznikly za celou dobu historie dílny.

MIMO-TV SHOWREEL KE STAŽENÍ

http://www.mimo.cz


2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008
PLEXUS SOLARIS BIOPLEX BIOPLES BIOLES BIOLEST BIOS MÖBIO

LETAK

LETAK

LETAK

LETAK

INFO WEB

INFO WEB

INFO WEB
FOTO Slater
FOTO psytrance.cz
FOTO Gondar
FOTO Alef FOTO Nem
FOTO Alef
FOTO Alef
FOTO Douple
FOTO Nubreed

FOTO I
FOTO II
FOTO III
FOO IV
FOTO I