Encephalopaticys (Xilium records, Macedonia)

Za jednočlenným makedonským projektem Encephalopaticys, jehož jméno lze jen stěží vyslovit, natož zapamatovat :) , stojí Vasko Veličkovski. S klasickým goa trance se setkal prvně v roce 1997. O čtyři roky později se začal aktivně věnovat djingu a organizování parties, čímž pomohl rozmachu psychedelic trance scény v Makedonii. Jeho sety byly v té době stavěné hlavně na skladbách autorů jako Xenomorph, Parasense, Droidsect apod. V roce 2003 zakládá Vasko projekt Encephalopaticys se zaměřením na tvrdší a temnější odnože psychedelic tranceu. Jeho nové tracky jsou charakteristické hlavně mystickou atmosférou a tvrdou rytmikou, která nenechává tělo v klidu. Vasko má za sebou už několik vydaných tracků na různých kompilacích labelů jako Vertigo, Xilium, Doof nebo Alkaloid. Posledně jmenovaný label chystá vydat jeho debutové album Psychotermic Meditation - objevit by se snad mělo v horizontu dvou měsíců. Na Biolesti se Encephalopaticys představí DJsetem sestaveným převážně z nejnovějších autorských skladeb.

URL | http://www.xilium-records.com/

Incognito (Reactor sound system Moskva/RU)

Dj Incognito alias Andrej Kildějev patří ke skutečným bohatýrům svérázné ruské goatrance scény z 90.let, kdy spolu s Transdriverem (a tedy i Psykovským:) zakládali Reactor Sound System, jenž stojí od té doby za spoustou opravdu velkolepých parties a festivalů po celém Rusku. Stál rovněž u zrodu kultovní moskevské radio Stanice106,8, kde moderoval mnoho hudebních pořadů a podílel se dlouhá léta na velmi populárním projektu "Model dlja sborky", ve kterém každý čtvrtek před půlnocí podmíchával "podivnou muzikou" živě předčítané perličky z vybrané SF literatury a zajímavých textů svých přátel. Svým dílem přispěl i k založení tradice KaZantipského festivalu, který se již přes 10 let koná každým rokem na plážích Černého moře a jehož tehdejší AERODANCE stage patřil dle pamětníků k nejdivočejším vůbec:) Za Incognitova působení na televizním kanále MUZ-TV bývalo noční vysílání pravidelně vyplněno psytrancovými mixy v audio i videopodobě (projekt byl po necelých 2 letech omezen jen na moskevský Tv okruh a postupně vedením státní televize zakázán:) Do Prahy se Incognito vrací po 5 letech. V r. 2000 byl dost osobitým zpestřením několika tehdy populárních Zenů v Roxy, s chutí si zahrál a zakalil i na ostravském lesním festiválku Srnka. Od té doby se stačil oženit a přivést na svět synátora Světoslava, kterého možná na Tišině potkáme někde přes den také:) Andrej patří k velmi univerzálním Djs s neuvěřitelně širokým žánrovým rozsahem od hrubozrnných válcovaček až po jazzy ambientní procházky po chilloutu a dále. Je znám neobyčejným citem pro publikum a dokonale zvládnutou technikou mixů (patřil k nejdéle hrajícím Djům z klasických vinylů). Do Prahy může přivézt staré (známé i neznámé) peckovice stejně tak jako nejnovější munici ze zásobníků předních ruských projektů současnosti.

Nga Tangata (Mao-ri Tribe/NZ)

Letos jednatřicetiletý novozélandský Dj Nga Tangata pochází z malebné oblasti Hawkes Bay na východním pobřeží Severního ostrova. V žilách mu koluje krev domorodých Maorů, něco málo však jistě podědil i po své prababičce, která pocházela z vinařské oblasti Hajós-Baja na jihu Maďarska, neboť i jeho otec je vinař, a tak Nga dělí svůj čas mezi výpomoc na rodinné vinici a hraní na všemožných akcičkách, zejména v nedaleké Austrálii. K jeho podivným přátelům patří i nám doře známý pan Peculiar, který má prý na Ngově oblibě elektronické hudby slušný podíl. Spolu se Schwou mimochodem přispěl i k jeho rozhodnutí objevit se na Biolesti.
Ke Ngovým koníčkům patří ornitologie, odmala je prý fascinován zvuky ptáků, což na jeho rodném Zélandu bude asi dvojnásob pochopitelné. Psytrance mu svými syntetickými zvuky komunikaci ptáků i něčím připomíná, stát se Djem se ovšem rozhodl až po návštěvě Indie v zimě r. 2001. Nedávno se u pivka (jak jinak) seznámil i s naším k protinožcům dlouhodobě zbloudivším Djem Schwou a výsledkem je jeho zvědavost vyzkoušet si účinky svého zvukového koktejlu na českém publiku a samosebou i náš věhlasný zlatavý mok. Z Budapešti, kam má už delší dobu tak jako tak namířeno, to naštěstí na Tišinu nemá daleko...:)
Po hudební stránce Nga Tangata preferuje zajímavé a pestré sety s nečekanými překvápky, některé starší lahůdky ze svého archívu si dokonce sám remixuje.
Maori-tribe je malá promotérská formace Tangaty a jeho domorodých kamarádů, se kterými organizuje menší akcičky po celém Zélandu, v Austrálii působí zejména prostřednictvím www.australiens.net , což je obdoba našeho psytrance.cz .
Na otázku , co že znamená v maorštině jeho jméno, odpovídá, že "publikace" nebo "člověk v širším slova smyslu". Pokud jste ještě v životě nepotkali Maoromaďara, který rád relaxuje pozorováním velryb a poslechem exotických opeřenců, máte nyní jedinečnou možnost:)

Pangäa (HarmonicTribe/DE)

Dj Pangäa / Erik Frybort z Hannoveru je znám svými melodickými morningy, prozářenými sluncem, plochami a hymnickými melodiemi při kterých až mrazí. Nezapomenutelný byl jeho set na festivalu Solar Eclipse 05 v Tunisku.

Mutant Star(CZ)

Český projekt Mutant Star se tvorbě psytrance věnuje už od r. 2000 a je tvořen dvěma přáteli s podobně podivnými (a vzájemně rozhodně nezaměnitelnými") jmény Ankhabut a Afagddu. Oba byli již v 90. letech členy undergroundové kapelky "Demimonde alliance", jejíž debutové album vydané roku 2000 již naznačovalo, kterým směrem se bude jejich hudba ubírat.Oba se cítí značně ovlivněni klasickými Goa kompilacemi z let 96-97 (např. The Sound of Goa Part, Trancentral compilation, Psychadelic Trip To Goa apod.). Hudbu tvoří společně ve vlastním studiu na Novation K-station a syntetizátorech Yamaha (Yamaha sampler/mixer), Acces Virus nebo Akai MPC2000. Příležitosně nechávají zaznít i živé nástroje (basová nebo solová kytara). K oblíbeným softwarovým nástrojům patří Cubase SX2, Reason a Logic Audio. Co se bude dít při jejich živém vystoupení na Biolesti je zatím překvapením, jistotou je, že při jejich hraní bývá na parketě pokaždé slušně živo....

URL | http://mutantstar.psytrance.cz/

České okénko

V pátek večer bude na programu poučná přehlídka sazenic z rodné půdy formou tzv. "Českého okénka", ve kterém krátce vystoupí 6 domácích projektů s výhradně vlastnoruční produkcí. Jako bonus zazní formou telemostu Kožlany-Merlbourne dlouhodobě nepřítomný GappeQ, na nějž navážou již plně přítomní Mutant Star...

GappeQ (Ketuh Rec.)
pan GappeQ je spolu s Mutanty stálicí českého psytrancového podhoubí a jeho skladby jsou poslední 3 roky hojně vydávány na nejrůznějších světových labelech (Sundance, Oxygen, Ketuh). První jeho veřejné vystoupení jste měli možnost zažít před 4 lety na Plexu Solaris, ke kterému bylo přibaleno i jeho první neoficiální album. Od té doby doznal jeho hardware i psyware zásadních a pozitivních změn. Momentálně již přes rok studuje zvukové inženýrsví v Austrálii, odkud nám formou "live psytransmission" zašle exkluzivní set, abychom sami posoudili, kterak mu studium u protinožců prospívá...
URL | http://www.ketuhrecords.com/artists_gappeq.php

Gondar
Gondar se rád věnuje točení čudlíků na syntezátorech a natáčení filmů a dokumentů. Také rád otáčí stránky knih a přetáčí končetiny při tai-chi a józe. Občas si nechá natočit pivka a z toho se mu pak točí hlava.
URL | http://trancedelicfamily.psytrance.cz

Nik (Aero corporation)
Kdo ho pamatujete jako 2leně ze Štvanice 2001, nepřekvapí vás, že se nechal notně ovlivnit hyperšamanem Vrešem a ruskými Parasense :) Hudbě se prý věnuje již 15let, psytrance 8 a vlastní tvorbě 7 let. Jeho převažující pole působivosti je Brno a okolí.

Rawe (Sonic Distortion)
Klasika našich povedených akcí, jeden z Djského tria Sonic Distortion, momentálně hrává pod hlavičkou Psytropic records, stojí v pozadí většiny ostravských akciček. Pár povedených tracků už má od nepaměti, ale většinou hrává pouze jako Dj, letos jde poprvé s kůží na trh i jako autorský projekt, tak pevnou ruku a zvesela do toho:)
URL | http://sonicdistortion.psytrance.cz/

Spacer
Spacer se rád věnuje své dcerce Kristýnce a své rodině a jak je chvilka volného času, zasedne s netopýry na uších k vytváření zvuků pilovitých a otrhaných ostrohranných bzučáků, bzukotlaků a pestrobarevných květinových bzučilek
URL | http://www.spacer.wz.cz

Searcher
S elektronickou hudbou se seznámil někdy kolem roku 1993, kdyy objevil ebm, pak trance, techno (hraval od r.1999 s Michalem Psyrixem:) a nakonec psytrance. Jako Dj LookE hrával od počátku milenia na akcičkách Hedonixu. Hudbu tvoří od 1994 - 1998 v ProTrackeru na Amize, od 2002 používá Fruity a od 2004 Reason. Funguje pod mnoha jmény, nejčastejší jsou údajně Seroquel a Galaxia.

Fraktal (Surface Tension)
Než začal veřejně poskakovat za djským pultem, učil se doma ve sklepě na studiovém mixu velkém jako skodovka a na starých tesla gramcích. Kouzla tvorby elektronické hudby oběvuje od svých dvanácti let, kdy si své nápady z počítače okamžitě zaznamenával na magneťák. Slyšet jste jej mohli např. v r. 2004 na Bioplese.
URL | http://www.surfacetension.cz/

000333 & Embryo (Mimo-TV/CZ)

Mimo-TV si letos kromě denního setu, který vás provede od ranního tance až k podřimovaní, připravili audiovizuální noc v chilloutu. Dvojitá videoprojekce spolu se synchronizovanými adiovizuálními okamžiky ve společnosti hypnotických melodií a příbehů.

URL | http://www.mimo.cz

Bantha (CZ)

Původně Bantha Djs vznikla koncem roku 2003 spojením dvou ústeckých djs (Dj May´B a Dj Brendy) jako breakbeatová crew. Postupem času však zcela propadla kouzlu psytrance a dnes se věnuje převážně tomuto hudebnímu stylu. Na letošní léto mají připravené live down-tempové vystoupení z vlastní tvorby plné psychadelických zvuků a překvapení...

Stanzim (Roxy)

Standa Zíma alias Stanzim úzce spolupracuje s Radiem 1, kde se angažuje od jeho založení v roce 1991. Přes industriální elektroniku a manchesterskou kytarovou scénu se dostal postupně až k taneční hudbě. Dává přednost skladbám s členitou rytmikou různého tempa - od jungle přes breakbeat až k downtempu, a to spíše pocitům než tvrzením. Na Rádiu hrává každou neděli mezi 15. a 19. hodino poslechovou elektronickou hudbu, závěrečná hodinka tohoto bloku je známá "Air Sofa", která patří některému ze Standových hostů. Je rovněž zakládajícím členem hudebního vydavatelství Quazi Delict Records (od r. 1998), které se specializují především na poslechová autorská alba (Floex, Juanita Juarez, Alvik). Součástí QDR jsou i dva sublabely: Stoika (dnb) a TT22 (breaks). Další jeho aktivitou je práce pro televizní pořad Paskvil, kam načítá komentáře a podílí se rovněž na výrobě některých reportáží. Společně s Aiwou a Pedrem připravuje rozhlasovou mutaci "Radiopaskvil", která běží jednou za měsíc v rámci Čajovny na ČRo3 - Vltava.

URL | http://www.roxy.cz

OLLGOY a hosté

Ollgoy je přezdívka našeho kamaráda Radima, kterého známe už z první cesty na KaZantip v r. 2000. Kromě exotických koktejlů umí parádně namíchat i zajímavou podvečerní hudbu s etnickým a (acid) jazzovým podtextem. Skladby si sám upravuje a remixuje, navíc rád experimentuje s živými hudebníky z klasické branže. Letos tedy možná zopakuje kombinaci se svojí biolesní partnerkou Andreou, která mistrně ovládá saxofon, nebo zazní oravdová koncertní kytara či pozoun, záleží na volném čase jeho případných hostů. Napřesrok se snad můžeme těšit i na fůzi jeho mašinek a smyčcového kvarteta, nechme se přeqapit:)

Živě vystoupí

Djs

Chillout

bal site tag (gtag.js) - Google Analytics -->