Bio de Janeiro

Bio de Janeiro

Pátek 20. — pondělí 23. května 2016,
lesní tábořiště Tišina, Kožlany u Rakovníka

Line–up

For info in English press ONE (GOAbase.net)

Tradiční festival psychedelické kultury a oddechu uprostřed hlobokých lesů na pomezí středních a západních Čech. Bio de Janeiro volně navazuje na May Bio a Maybe ne–Amébio–Babion–Bibione–BioNebio–Möbio–Bios–Biolest–Bioles–Bioples–Bioplex–Plexus Solaris a Psylobit vlahé paměti :) Po 2 letech je tu opět klasická jarní rekreace pro mladší i pokročilé… tentokrát na lehce brazilské téma :)

Na co se můžete letos aktivně těšit a připravovat?

Facebook Psytrance.cz Nyx Goabase

Live Acts

Psytrance Djs

Transformer

Transformer

Chillout & Experimental Stage Djs

Darjeel & Karen

Darjeel & Karen

THX

THX

Acido Domingo

Acido Domingo

Halluciano Pavarotti

Halluciano Pavarotti

Po hudební stránce bude letošní Bio opravdu pestré: pamětníky jistě potěší dvouhodinový set od nestora našich luhů a hájů pana Cymoona ze Sonic Distortion, který se chystá vytáhnout z kufříku nově nabroušené staré pecky z let 1999 – 2007.

Nejen vousaté máničky z undergroundu 70. let (v čele s Viktorem Haitem :) potěší koncert nefalšovanáho psychedelic rocku v podání mladé talentované krve z Banské Bystrice, řádící pod povědomě rezonujícím jménem Peacock Ball.

Zajímavou kombinací bude hra na tabla a sitar v podání indického multiinstrumentalisty Amita Chatterjee a Tomáše Reindla. Tomáše Pavlackého z etno–bubenické formace Barati Squad si možná budete pamatovat ještě z Biolesu 2005, kdy na Tišině vystoupil s velmi živou ritmiskou smrští v podání tehdejší formace Dunumba.

Ryzí temný forest přivalí spolu se Senangem, zakladatelem labelu Banyan Records z Innsbrucku, zatímco švýCarského SilentSphera jsme slušně požádali o retro set svých kultovních melodických morningů prověřených celou uplynuvší dekádou.

Pan Tomiman je samozřejmě na Biu velká klasika a náš oblíbenec, který mění převleky a předvádí při hraní své cirkusové kejkle jako na ležícím pásu… Navíc i hudebně stále zraje jako víno – k letošnímu tématu zkrátka jasná volba :).

Mythematica se letos předvede jednak v noční ping-pongové dvouhodince spolu s AMBIENTIUM, druhak v denní auto–revivalové verzi, kterou prolne tradičně poklidné sobotní odpoledne.

Jistým překvapením bude asi i sobotní ranní set v podání jindy typického temnokněžníka GappeQa.

Po tuším osmileté pauze se na Tišinu vrací se svými novými dekoracemi i světoběžníci z Cosmic Walkers, naopak poprvé zavítá UV–kouzelník Andy Trootootoo z Kyjeva, jehož úchvatná plátna vyžadují pro ocenění detailu indoor instalaci "na blízko". To byl i jeden z důvodů, proč jsme letos přidali další velké šapito (Amazonská stage) s exprimentální free style muzikou, kinem a dětskou denní party s výtvarnou dílničkou.

Čtěte pozorně i tento přívalový leták:

Klasické karnevalové procesí nás čeká v pátek kolem 22h, ale živo bude na Bibone avenue celý víkend, takže různé netradiční převleky můžete střídat, nikoliv zcela odkládat. Nečeká se, že přijdete v půjčeném kostýmu piráta či Mickey–mouse, o něco pestřeji a nápaditěji oděni než obvykle ale zkuste být. Ideální dopolední úbor je pak žlutý trikot, trenky, štulpny a kopačky :) Na místě bude snad i sítotisk a akrylové barvičky, tak si některé dresy můžete vhodně doladit až na místě. Vyvarujte se raději převleku fotbalového rozhodčího (máme vlastní), zombií a policisty (mohlo by to mást i děsit). První půlhodiny setů budou decentně maskováni i někteří Djs a performeři (Pantomiman nejspíš nonstop :), takže bude jistě veselo na obou stranách. Letošní téma může svádět k jisté kýčovitosti (vyfiltrována a zkoncentrována např. zde), tak to zkuste stočit správným směrem (pokud by se karneval z Ria přenesl dál do džungle a chopili se jej návštěvníci z Burning Mana, blížilo by se to ideálu asi nejvíce :)

Jedna z mnoha interaktivních aktivit, ke které můžete letos aktivně přispět, bude kolektivní textová koláž tořená z více iniciačních ostrůvků na obří papírové plachtě. Nůžky + lepidlo na místě budou, zdrojové texty dodáme jen částečně, zbytek je na vás. Téma i styl textů je libovolný vkusný od veršů, novinových článků, fejetonů i historických textů až po vytržené pasáže z beletrie, různých diskusí, návodů k použití či odborných článků, vše primárně v češtině, příp. anglicky. Drobná schemata, grafy a obrázkové přílohy na škodu nejsou. Hoďte bez ladu a skladu někam do Wordu a vytiskněte ČB na A4. Aby se dalo dobře navazovat, libovolně pevně jsme zvolili font Calibri, velikost 14. Ideálně řádkování 1.15, aby se dalo dobře stříhat. Preferujeme kvalitu nad kvantitou, pár listů bude stačit. Na místě budeme větvit do různě košatých celků, prózu i poezii do různých bloků :)

Obrázkové koláže budou letos také, ale tentokrát ze starých fotek (nejen) z Bio-festivalů. Základ dodáme my, pokud přinesete nějaké vlastní oblíbené fotky (vytištěné!), budeme tomu rádi. Textové klastry můžeme s těmi fotkami prokládat, třebas to někde chytne kontextový rozměr navrch…

Pro amatérské dekoratéry chatek info o základních rozměrech zde. Kapacita parkoviště přímo v areálu je omezená, fungovat tedy bude opět zesílená kyvadlová doprava od parkoviště nad lesem až na Tišinu. S tím související důsledný zákaz parkování, stanování a rozdělávání ohně kdekoliv v lese. Chatky jsou dávno rezebrány (i u rybníka), ale k disposici bude zdarma prostorný sleep-out nad umývárnami a nově snad i kemp pro stany za potokem.

Lokace:

50° 0' 20.124" N, 13° 33' 12.268" E / mapka

Cestou autem z Rakovníka zahnete na konci Kožlan doprava na Hradecko, po necelém půl kilometru se těsně před žel. přejezdem dáte doprava, kde bude záhy odstavné parkoviště (GPS 50.000904, 13.524407). Tábořiště je další asi 3km (kyvadlovkou nebo pěšky) lesem. Další možnost je zaparkovat v levotočivé zatáčce u rybníka Ožeháku (a fotbal. hřiště) cca půl km před Kožlanama a dojít na Tišinu údolím podle potoka pěšky po zvuku. Vlakem vystupte v polostanici „Strachovice“ na trase Rakovník-Kralovice a na straně, kde se nachází zřícenina přístřešku, zaplujete do temného lesa, přejdete potok a další cca 2km se budete držet pohromadě a občasných ukazatelů a šipek. Do Kožlan jezdí také autobus z Rakovníka (viz IDOS).

Festival je neziskovým podnikem, pokud nějaké prostředky nedejbože zbudou, rádi je rozdáme účastněným tvůrčím skupinkám na podobné projekty.

Vyvarujte se prosím nadměrné konzumace alkoholu a všech hloupých drog, festival je primárně o (z)dravém pohybu v přírodě, setkávání starých i nových přátel (a jejich dětí), hravosti, bezbřehé fantazii, kreativitě… a smíchu, který není na dluh :)

Fotoreporty z minulých let:

V minulých letech

Plexus Solaris

Plexus Solaris

Info Web
Bioplex

Bioplex

Info Web
Bioples

Bioples

Info Web
Bioles

Bioles

Info Web
BIOS

BIOS

Info Web