POHOVOR S MAGNUSEM BIRGERSSONEM

Jaké jsou obecně tvá oblíbená místa na planetě (popř. i jinde:), místa kam by ses i rád přestěhoval nebo tam rád nějakou dobu tvořil, která poskytují nějakou inspiraci a kam se alespoň rád vracíš ?

Myslím, že favorizovaná místa nemám, všechny mne zajímají svým specifickým způsobem. Co se týče inspirace, ani žádné takové konkrétní místo nemám, možná mé studio.Při vytváření muziky se cítíš být spíš inspirativním a impulzívním tvůrcem a nebo si věci dopředu plánuješ?

To záleží na situaci, někdy můžu začít od nuly a prázdného stolu pouze z drobné inspirace nejakým drobným zvukem, který ve mně rozvine nápady na další rozpracování a track se potom i takovým způsobem vyvíjí. Každopádně to vždycky záleží na tom na jakém typu hudby či projektu zrovna pracuji.Máš nějaké vizuální přestavy či vize když hraješ a nebo posloucháš muziku?

Nevidím žádné konkrétní obrazy, myslím že to mám spíš o nějakém emotivním stavu, pocitu, který mám uvnitř který se snažím převést do hudby.Jakou muziku posloucháš?
Moc ambientnu či downtempa v současné době neposlouchám. Asi nejvíc času věnuji muzice z nezávislých elektronických labelů a nebo třeba shoegaze znějící hudbě.


Jaká hudba hrála u vás doma, kdyz jsi byl ještě malý Magnuss?

Musím se zamyslet co se v domě hrálo v polovině 70tých let. Tuším že Jean Michel Jarre z vinylu. Moje dospívání provázelo také hodně soulové a funky muziky, rocknroll. Bylo to ve výsledku hodně žánrů.Když bys porovnal svůj sólový projekt s H.U.V.A. network spoluprací s Vincentem. Kdo z vás hraje jakou roli v kreativním procesu?

Každý jsme rovnocenný, ať už se potkáme v mém studiu tady ve Švédsku a nebo u Vincenta ve Francii. Prostě tvoříme a inspirace plyne. Nemámě žádný specifický recept na práci.Jaké jsou švédské hudební projekty, které tě zaujaly, které bys doporučil naší pozornosti?

Veluice pěkné elektronické album, které me v poslední době zaujalo je “Porn Sword Tobacco – Everything is music for the ear”. Bylo to vydané v roce 2009 na labelu City Centre Offices. Myslím, že ten člověk žije v současné době v Německu, ale pochází z mého rodného města.


Když nehraješ muziku, co je tvoje druhá nejdůležitější aktivita?

Užívání jídla v příjemné restauraci, ježdění na kole, filmy, kamarádi, PS3. Domnívám se že uživání života :)


Jsme ve vesmíru sami? Jestli ne, jak myslíš že vypadaji a jak budou reagovat na naše lidstvo?

Pakliže je vesmír nekonečný, fakt že bychom měli být sami zní zvláštně. Forma a tvar něčeho takového je irelevantní. Proč by něco, o ničem nic nevíme, mělo vypadat jako něco, co bychom si měli umět představit?

 


 

ZPÁTKY DO BIBIONE21/22/23/24/ květen 2010

9. ročník psychedelického goa festivalu pod širým nebem, svévolně navazující na Bio Nebio, Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex a PlexusSolaris...

Lesní tábořiště Tišina
Kožlany u Rakovníka