PSYTRANCE LIVE
PSYTRANCE DJS
 • Rawe
 • TURO
 • Martyzan
 • Psyrix
 • On von onoff
 • 000333
 • Nem
 • Jarin
 • Transformer
 • Plech
 • Psyla
 • Kerray
 • InkFlo
 • Dacube/Delicatesound
 • Funkomas
 • Jan Jansn
CHILLOUT DJS
 • Peky
 • Darjeel
 • Todzo
 • STANZIM
 • JOSEF SEDLOŇ
 • Nika77
 • Kerray
 • H2O
 • Radar
 • Halluciano Pavarotti&Acido Domingo classics
VIDEOTRIP&DECO&PERFORMANCE
 • QUIX
 • 000333&EviCZka
 • VÝTVARNÝ KROUŽEK ČTVEREČEK
 • CyboFunk
 • Elemental
 • BIO-TRIP-TOUR

Dovolená Vašich snů na pobřeží Kožlanského potoka jen pár metrů za hranicemi Středočeského kraje může být již zanedlouho hutnou skutečností. Tři dny a tři noci Vašeho poznávacího pobytu budou tentokrát pomyslně rozděleny do 3 prolínajících se částí. První se ponese opět v retro duchu, čiže goa a psy produkce přelomu milenia a první půle uplynuvší dekády, zatímco sobotně-nedělní kulturní zážitek bude aspirovat na přehlídku aktuálních trendů ve vybraných směrech psychedelické taneční i ambientní hudby současnosti.

O sobotní podvečer se podělí dva vzácní hosté, kteří patří ve svém živlu ke skutečným esům.

Jedním z nich bude z dálného severu, ze země která naší planetě přinesla nejen manuály IKEA, základní akordy abecedy populární hudby A B B A, proslulá vikingská tažení, ze země se kterou nás pojí historický rok 1648, kdy její vojska oblehla samé centrum našeho hlavního města, přímo ze švédského království - Magnus Birgersson aka SOLAR FIELDS. Je považován za mistra ambientních a nenuceně rytmických variací s naprosto přesně propracovanými postupy a krystalicky čistým zvukem. Jako multiinstrumentalista je prý bytostně propojen s jakýmkoliv zvuk generujícím zařízením a se svými 6 sólovými alby a více než padesáti skladbami na tematických kompilacích se řadí k nejrespektovanějším psy-downtempovým skladatelům současnosti.


Druhým vzácným hostem, již z našich luhů a hájů, bude kytarový velmistr, pardubický rodák, ZDEŇEK BÍNA v doprovodu baskytaristy JANA URBANCE, kteří spolu od počátku tohoto roku tvoří velmi přínosné akustické duo. Zdeněk před nedávnem opustil velice úspěšnou a mezinárodně uznávanou blues-rockovou formaci „ Minus 123 minut “, k nemilosti skalních fandů defacto na vrcholu popularity a sil. Ovšem kdo měl tu čest již jeho nový akustický projekt slyšet, dá nám za pravdu v tom, že byla genialita tohoto hudebníka v plné síle pouze přesměrována poněkud specifičtějším směrem.


Třetí lahůdkou festivalu bude bezesporu skutečně živé vystoupení talentovaného zástupce nastupující generace ruského turbo-psytrance v podobě PANTOMIMANA, jehož velkým vzorem byli staří dobří Parasense a který poslední dobou s přeživší půlkou tohoto legendárního projektu dokonce na některých nových tracích přímo spolupracuje. Ukázky z netu jsou staršího data, nejnovější skladby ze společné dílny s Alexem Parasense už do jeho vystoupení na Bibione z pochopitelných důvodů asi neuslyšíte. Projekt Pantomiman je zajímavý ovšem i z jiného důvodu. Civilním povoláním tohoto mladíka je skutečně pantomima a řemeslo cirkusového klauna, takže svá vystoupení umí náležitě vyhrholit všelikými doprovodnými kejklemi. A to z Moskvy pro jistotu přicestuje rovnou se dvěma pomocníky pozemním astraplánem plným překvápek. Každopádně je Pantomimanova hudba pestrá, vtipná, plná cirusových fanfárek a alieních rýmovaček a přesto šlape v noci i k ránu, takže nás pan Pantomiman vyprovodí na začátku neděle ze tmy až do orosených barev.

Pro úvodní RETRO dýchánek se kromě osvědčených jistot typu Martyho, Psyrixe, Tranďáka s Jarinem, 000333 a On von Onoffem apod. můžeme těšit na další archivní ex-SonicDistortion vystoupení, letos pro změnu v podání mistra RAWEho:)

Chilloutové šapito se zvětší a prodlouží, k tradiční čajovně přibude pestrý výběr exotických (převážně vegetariánských) teplých jídel. Programově bude chillout tradičně zaměřen zejména na prezentaci a podporu originálních autorských projektů ve spojení s vícevrstevnatými vizuálními podněty z netradičních zdrojů. V neděli odpoledne se mainstage přestěhuje do původního chilloutového stanu a festival bude pokračovat finálovou směsicí toho nejzajímavějšího z uplynulého víkendu až do pondělního odpoledne - v neformální, leč vytříbené podobě, již bez kravat, podpatků a upjatých korzetů...

Alternative VENTIL stage
Odpad ze sluníčkové energie nám někdy zhoustne a je zapotřebí nahromaděné přebytky puritánské estetiky ventilovat v podobě osvobozujícího bulváru všedních dní. K tomuto účelu letos zřizujeme alternativní estrádní stage určenou k regeneraci od psychedelických vlivů přírody a repetetivního hluku z ostatních parketů. Ve skrytu půdních prostor nad umývárnami vás může potkat prakticky cokoliv. Chybět by neměla seznamovací italská video-diskotéka s písničkami na přání a dámskou volenkou i spásnými ploužáky, indický Dj Mash si chystá nejžhavější novinky z Bombajské klubové scény, ušetřeni nezůstanou ani příznivci latinskoamerických a balkánských rytmů, breakbeatu, československé klasiky apod. Nad ránem rozloží záchranné sítě mistři hypnotických vln deephousového moře. Přes den se vynasnažíme přetavit Alternativní stage do podoby dětského biografu a snad i kina s otrlejší tematikou.
Pozn. k písničkám na přání: své oblíbené úlovky mějte nachystané na rozumném datovém nosiči (ideálně audioCD, popř. DVD pro videoverzi) a mějte se svými nároky dostatek trpělivosti. Nejjistější bude ponechat nosič s popisem na vstupu, aby si Djs měli šanci předem skladby poslechnout a vhodně do repertoáru zařadit.
V prostorách Alternativní půdy platí striktní zákaz kouření. Součástí programu videodiskotéky bude přítomnost chovného vyhazovače typu Musculocephalus, který bude na dodržování podobných výdobytků v rámci svého zorného výseku bedlivě dohlížet.

Tradiční psychedelická rekreace ve známém přípotočním jarovisku „Tišina“ na Rakovnicku *** Re-kreace All illusive *** Last minute pobytové i poznávací nájezdy speciálním autokarem „Ikarus Merry Pranksters“, fakultativní výlety do okolních hvozdů, poučné astrální pamětihodnosti, pestrobarevné slunečníky, lenošivá lehátka, lechtivé flashbacky, plavba po širé louce s dýmajícím kapitánem dle Vašeho ctěného hudebního gusta na 3 pódiích, školení průvodci a průvodkyně, záplava suvenýrů, seznamovací italská diskotéka, písničky na přání, Zona di Bambini, celní pobavení pod záštitou našeho zkušeného delegáta, cirkus, pantomima a jiné alegorické úlety za kulturou a rozšířením vnímání našich rekreantů

* * *

To vše od pátku 21. až do pondělí 24.května 2010


ENGLISH INFO HERE21/22/23/24/ květen 2010

9. ročník psychedelického goa festivalu pod širým nebem, svévolně navazující na Bio Nebio, Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex a PlexusSolaris...

Lesní tábořiště Tišina
Kožlany u Rakovníka

 

 


VZPUPNÉ

350 Kč / den
450 Kč / víkend
550 Kč / pátek-pondělí

všechny ceny v sobě zahrnují palivový příplatek, nezvratnou zálohu a poplatek za rušení ročního klidu


Doprava zájezdovým autobusem typu „IKARUS Bibione“

V pátek v 18h vyrazí z Dejvické směrem na Tišinu blíže neurčený počet archivních zájezdových autobusů s průvodcem. Bonusem bude vlastivědná zastávka v lokální metropoli a možnost laskavějšího celního odbavení i přednostní vyřízení vstupních formalit. Cena za cestu zájezdovým busem Praha-Bibione je 150Kč / tam i zpět za 250Kč (odjezd v neděli 16h, doprodej místenek i u delegáta na místě). Zájemci o cestu BioBusem z Prahy na Tišinu nechť se projeví na adresu polopenze_bibione@mimo.cz

Uzávěrka rezervací BibioBusů a následné potvrzení počtu busů/míst proběhne 17/5.


BARTER SIMPSON FLEE MARKET
Po loňské zkušenosti neopouštíme ani vděčný model DIY vkladu samotných účastníků, proto letos bude po celou dobu festivalu probíhat velký bleší trh s nefalšovanými psychedelickými suvenýry (možno i vlastní výroby), a to formou cyklického směnného obchodu za suvenýry přinesené jinými rekreanty a šmelináři. Chcete-li posunout hranice kýče až za horizont zbarvený odrazem zapadajícího slunce, popustit uzdu kreativní improvizaci a zároveň se zbavit již okoukaných bizarních zbytečností ze svého okolí, máte jedinečnou šanci. Pak už jen stačí zaplevelit centrální bleší Bibione-avenue svými suvenýry a nechat se překvapit, s čím a kým se nakonec budete z našeho zájezdu neradi vracet.
K většině chatek bude přistaven erární prodejní (resp. směnný) pult s lavicí, pompézní vývěsku každého stánku však vytvoříte především opět z chatky samotné. Do holportu ke stánkům se tedy doporučuje nájemníkům chatek přibrat i vhodné kreativní bezdomovce, notabene se zásobami kompatibilních suvenýrů. Prapodivný zdroj osvětlení (s prodlužkou) a vkusný ubrus by měl být však dobrým základem.

Při projektování bohaté výzdoby stánků a výrobě suvenýrů mějte na paměti, že jedněmi z nejvděčnějších návštěvníků tržiště budou přes den určitě dítka našich spolurekreantů a polopenzisté ve stavu dětskému rozpoležení blízkém.

Ustanovení Rekreačního řádu, dle kterého musí nájemce zvelebit chatku do podoby odpovídající charakteru festivalu v obdobném duchu, jako je uvedeno na str. http://bio.mimo.cz/bionebio/chatky.html posledního vydání internetu z r. 2009, se v případě zvelebení do podoby směnného stánku se suvenýry dle výše uvedených kritérií tímto ruší.


 

REZERVACE UBYTOVANÍ
(platí pouze do pátku do 21h!)

Ubytování ve čtyřlůžkovém apartmánu typu CHATKA s podestýlkou bylo bohužel rozebráno krátce před započetím rezervací.

Tradičně se ale někdy po 21h v pátek objeví nějaké promlčené. Zejména pro rodinky s dětmi a choulostivější rekreanty je pak vhodnou alternativou rezervace apartmánů u nedalekého rybníka Ožeháku s vlastním Aquaparkem (telef. 373 396 656 - p. Hanzlík, pouze po-pá plus/minus kolem oběda, na více pokusů úspěch zaručen:), 4lůžk. Chatky, 170/noc/os., žádní psi/ něco málo ještě zbylo, chce zálohu 500/chatku). V areálu je tradičně kvalitní technické i sociální zázemí (teplé sprchy, tryskající voda), necelý kilometr po proudu potoka pak lesní koupaliště s krásnou (ale nefunkční) hospůdkou..


Západ slunce nechť je v 19:30 a východ ve 4:05


 

 

 


Last minute

Jak již bývá naším dobrým zvykem, veškeré informace o artistech, kteří budou blažit uši, oči i jiné orgány našich rekreantů průběžně doplňujeme, takže tuto stránku průběžně sledujte, každým okamžikem se zde zjeví nepřeberné množství pikantních detailů z života BibioCelebrit.

 


Solar Fields
[Ultimae records / SWEDEN]

Jednočlenný švédský projekt v podobě profesionálního skladatele Magnusse Birgerssona, který se specializuje na vybroušené lavírování poloh mezi hi-tech ambientním proudem ploch a více či méně nalámanými beaty okořeněné fragmentovanými smyčkami a prolínajícími samply. Jako multiinstrumentalista je bytostně propojen s jakýmkoliv zvuk generujícím zařízením a se svými šesti sólovými alby a více než padesáti skladbami na tematických kompilacích se řadí k nejrespektovanějším současným psy-downtempovým skladatelům.

Jeho domovskou centrálou je ve francouzském Lyonu zabydlený label Ultimae, u kterého by bylo nošením dříví do lesa ho naší ambientní veřejnosti představovat. Spolu s Vincentem Villuisem (Aes Dana), jehož spektrálně laděný set jste měli tu přiležitost slyšet v loňském roce na Maelstromu tvoří projekt H.U.V.A. Network, který se řadí, nestyďme se to takto říci, k základním pilířům tohoto žánru. Ti z posluchačů, kteří ještě neodrostli radovánkám počítačových her si mohli také Magnusovu muziku vychutnat v soundtracku hry Mirror’s Edge (EA). Sám svoji snahu nazývá celkem výstižně a poeticky - socháním hypnotických harmonií a svými tóny vyplní bibionské pláže sobotního podveřčera.

 

ZDE krátké interview.

http://www.solarfields.com/
http://ultimae.com/


ZDENĚK BÍNA & JAN URBANEC

Zbrusu nová hudební inkarnace pardubického rodáka, kytarového velmistra a frontmana bývalé skupiny -123minut Zdeňka Bíny a baskytarového mága Jana Urbance. Těžko uchopitelný popis hudebního žánru se sám Bína pokusil uchopit jako „cikánsko-etnicko-jazzovo-etnická, španělsko, indicko, arabsko, soulovo... je to prostě velkej pelmel“. V upřímném a minimalistickém podání prostých akustických nástrojů a jednoho mikrofonu Vás vezmou na celosvetový etnický výlet po nejrůznejších kulturách.

Zdeněk je mobilní generátor velejemných čakrálních energií a interpretátorem hudby v její čiré a ryzí podobě.
Svým nadáním hlasové improvizace nezapře návaznost na velkého pěvce Nusrat Ali Fateh Khanovi, zároveň však dokáže brnkat svým orientálně-bluesovým stylem na strunu kosmopolitnějšímu uchu evropského posluchače. Malá ochutnávka tvorby tohoto čersvého uskupení : bez kytary (skoro:) // s kytarou // o podhoubí projektu

ZDE naleznete krátké interview, které vzniklo u příležitosti letošního Bibione.


http://www.zdenekbina.com/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Bína


PANTOMIMAN

Zástupce nastupující ruské generace jménem George Agaronov z Moskvy je poměrně unikátním jevem na poli současného psytrancu, neboť pochází z cirkusové rodiny a kromě práce mima a klauna v cirkuse se zabývá i skládáním partů pro cirkusový orchestr. To se zákonitě promítá i do jeho psychedelické tvorby, takže na poměrně hutném a pokrouceném tanečním podkladě vyskakují překvapivé simsala-bim motivy z neexistujících morfujících trumpetek a tamburín, takže se na tvářích poskakující manéže nezřídka objevují i vlny stupňovaného smíchu.. Jeho funky muzika zkrátka rozhýbe i pobaví.
Coby multinstrumentalista nemá problémy doplnit své skladby odřezky zvuků z reálných hudebních nástrojů a navíc se nezapře, že jeho odvěkými vzory i učiteli bývali kultovní moskevští Parasense. S Alexem poslední půlrok dokonce na skládání tracků aktivně spolupracuje. Prozatím koncertoval předevší na akcích po celém Rusku, výlet do slunného Bibione bude jeho prvním zahraničním angažmá, leč jistě ne posledním. Jeho tvborba byla již od r. 2008 úspěšně vydávána na kompilacích respektovaných labelů jako Doof Records, Sundance, Up Records, EPP Records, Space baby, Feeless rec. a Blitz Studios.

http://www.myspace.com/pantomiman


GAPPEQ
[Wirikuta recordings]

GappeQ (aka Jirka Tomášek) je již drahných pér let přední českýpsytrancový projekt, který je s BIO rekreacemi spojen již od samého počátku (debutové vystoupení na Plexu Solaris 2002 a při té příležitosti vydané promokalbum "Vox Ant začíná podniká první průzkumné lety do sfér elektronické hudby (DnB, Breakbreat, Trance, Ambient, Dub apod..) a začíná hrát profesionálně na klávesy. S tímto nástrojem je spojeno i jeho úspěšné angažmá v kapelce SM Lomoz, kde již v improvizovaných meziřádcích příjemně prosakovaly psychedeličtější shluky zvuků, načež v r. 2001 začíná komponovat první čistě psy a goa skladby, které svojí nápaditostí daleko předbíhají jeho tehdejší hardwarové možnosti. Další léta jsou zejména ve znamení spolupráce s portugalským labelem Ketuh records, který jeho tvorbu dostal do povědomí širší psy-veřejnosti. V letech 2005-2007 se GappeQ účastnil dvouletého studijního zájezdu k protinožcům (zvukové inženýrství s CK SAE Sydney), kde se do psytrancového kolotoče dostává již skutečně jako profesionál a vystupuje na festivalech po celém světě po boku projektů, které mu bývaly kdysi jen vzdáleným vzdorem. Za poslední 2 roky se jeho tvroba posunula do znatelně tvrdší a temnější roviny. Po účasti na 10 různých "V.A." kompilacích (Ketuh rec., Sundance, Vertigo, Oxygen aj.) vydal své první samostatné regulérní album Speaker Seeker na dnes již jeho domovském Wirikuta recordings. Nutno podotknout, že album není určeno pro většinového posluchače a nenutí jej k porozumnění na šálivý první poslech.
Inspirací k jeho tvorbě jsou prý hutně tkané mytologické a fantasy motivy ne které vrší podivně kroucené melodie a hloubí ryze příklepové rytmy s archetypálními dozvuky kmenových rituálů.
V současnosti pracuje v renomovaném pražském zvukovém studiu a věnuje se intenzivně studiu hře na klarinet:)

http://www.wirikuta.at/


Mythematica
[Mimo-TV/CZ]

Výlet z mechu a kapradí přes alkaloidové expozice až do nejzazších koutů mimogalaktické výplně krystalické mřížky z černých mikroděr a bezpečně zase zpátky domů do klidných luhů a hájů, jak už to v mytematických pohádkách bývá dobrým zvykem. Žánrové zařazení tohoto chiloutového projektu osciluje rozkročeno mezi mnoha žánry od ambientních protoprostorů k členitým, místy až barokním kompozicím.
Za projektem Mythematica stojí, sedí i leží esenciální multibibionista Daniel Špaček. V djských setech se nárazově vyskytuje pod značkou On von Onoff. Jako psychozoický ilustrátor a mediumatik je zároveň základní součástkou vizuálního uskupení MIMO-TV, dvorním grafikem všech dosavadních Bio-podniků a v neposlední řadě i spoluorganizátorem samotného zájezdu.
Potešujícím faktem je, že debutové album Mythematica vydané v loňském roce u QuaziDelict records bylo nedávno doceněno žánrovou medailí Anděl 2009, coby vítěz v kategorii elektronické hudby.
A ledovce tají...

http://www.mythematica.com
http://www.mimo.cz


Zka4t & Floex & Líba

Matouš Godík alias Zka4t, alias Zelená karkulka a 4 trpaslíci je nepřeslechnutelným nestorem českého downtempa. Ač vzdělán jako architekt, kteréžto profesi se stále občas věnuje, jeho stěžejní kreativní dílo leži na poli hudebním. Jeho album Polytea je stálice která se neoposlouchá. Vedle vlastní tvorby stojí Matouš jako producent a zvukový mistr za albem Bratrů Orffů, albem Mythematica, albem -123min. Dream a řadou dalších. Jeho sluch a hudební vkus je pojmem mezi řadou českých hudebníků.

Tomáš Dvořák alias Floex je brilantní umělec zvuku i obrazu. Po debutovém albu Pocustone, které dostalo ocenění České akademie populárni hudby za objev roku 2002, se jeho tvorba vydala ve spolupraci s brněnským studiem Amanita směrem k audiovizuálním počinům, zejména pak internetovým hrám Samorost I, Samorost II a Machinarium. Na podzim 2009 kompiloval speciální kompilaci k narozeninám Quazidelict Records, ve které zásadním způsobem posunul význam slova kompilace. V současné době intenzivně pracuje na materiálu na nové album.

Jiří Libáňský alias Líba je pianista, který spolupracuje s Tomášem Dvořákem na řadě projektů. Za všechny zmiňme třebas živý hudební doprovod k černobílému němému filmu Oraclovy ruce.

http://www.zka4t.com/
http://floex.cz/


FatCat&Ambientium

Do jaké míry může být živá elektronická hudba hrána živě se pokusí naznačit brněnský projekt Daniela Bardyna a Luboše Cvrka, ktteří se skrývají pod aliasy Fat Cat & Ambientium. Pečlivý výzkum v této oblasti zahájil již v dávné minulosti Fat Cat, později se k němu přidal Ambientium a společnými silami rozpracovali koncept využití počítače a propojené MIDI zařízení jako jednotného synergického hudebního nástroje. Téměř veškeré melodie, smyčky a zvuky, které uslyšíte, budou vytvořeny živě na místě a díky jakési mimosmyslové komunikace mezi hudebníky, geniem loci a publikem vznikají pokaždé naprosto nové a pro danou chvíli originální sety, kdy ani sami interpreti předem netuší, co se za pár okamžíků vynoří. Výsledkem je ale pokaždé harmonická vibrace v ambientním prostoru. Luboš Cvrk je hlavním kompilátorem ambientní kompilace VA - Carving Mirages, která vyšla v poslední zimní den tohoto roku a je volně stažitelná.

http://www.ambientum.com
http://www.fatcat.cz


HARABURDA

Velmi nadějný a relativně čerstvý slovenský projekt v osobě Marka Gbúra z Banskej Bystrice. Od roku 2003 se věnuje Djingu, s vlastní tvorbou začíná v r. 2006. Spolu s Romanem Zenkem (Leftism-OM) vytvořili několik skladeb pod názvem projektu L.F.O („teraz maju však volaky zimny spanok“:) Ke sve inspiraci a zpusobu tvorby prozradil pan Haraburda v kocke toto:
„Paci sa mi hlavne trance starsieho data - Parasence, Disocieactive, Mr. Peculiar, avšak teraz byvam v takej svojej CUBASE kocke pozatvarany... snazim sa tvorit muziku nezavislo od nikoho, proste nech je to obraz mna... treba sa separovat od uz existujuceho trance, nepocuvat ho aspon tyzden a potom si sadnut a nechat svoje myslienky premietnut do zvuku, vtedy je to originalne:) ... proste sadnem za komp a hrajkam sa, vytukavam melodie, nahravam ich a nakoniec skladam dokopy a tak vlastne vznikne zaklad tracku...ale myslim ze inspiraciou by mohlo byt prostredie okolo mna ako celok, lebo ako nahle zmenim prostredie ci uz robotu alebo byvanie tak sa to odrazi aj na produkcii ...“

Zotavovňa na Tišině bude pro Marka doufejme dlouhodobě příznivě inspirujícím prostředím...

http://www.myspace.com/haraburdapsy


Rawe

Honza Rawe patřím k jedněm z prvních, kdo u nás propadl kouzlu psytrance - začátky jeho nadšení spadají do ostravských plenek tohoto stylu někdy okolo r. 1997 (první akce pořádané spolu s Dj Martym), pokročilá fáze nadšení pak do působení v dnes již neaktivním promotérském uskupení Sonic Distortion , které někdy v r. 1999 spoluzakládal společně s TV a Cymoonem. Od dubna 2005 hrává již pod hlavičkou německého vydavatelství Psytropic, v současnosti žije v Banské Bystrici a hrává logicky převážně na Slovenských akcích. Je zároveň výborným grafikem, většina českých psytrancových letáků z let 1999-2004 pocházela právě z jeho fotošup dílničky. Do Bibione přijede oživit vzpomínky právě na společné rekreační aktivity z tohoto období, takže se můžeme těšit na svižný archivní retroset z prepsytropického výsostného podnebí.


Mimo-TV

Vizuální bratři v tripu, psytranscendentní nomádi a astrální rekreanti, kteří přinášejí jako vždy pestrý náklad videoprojekcí a nepřímých TV přenosů z MIMOprostoru. Namátkou zmiňme třeba zbrusu nové přírodopisné dokumenty „Ctyřhvězdí Gaurasaurontu“ či plnobarevné záběry z pyromagnetického oslňí asynchronního souhvězdí „Kálfie a Satie“, dále pak obrazový sborník propletených koberců a overalů z mimetického přediva.
Mimo-TV v přiměřené spolupráci s Eviczkou a dalšími přáteli zajišťují i kompletní výzdobu chilloutového lounge šapito.
Milan Malík alias 000333 čili Alien Delon se zhostí i fakultativních audiovýletů části páteční noci a neodpustí si ani svoji již tradiční ambientní záplavu pro sobotní odpoledne pod řádně pronajatým slunečníkem.

MIMO-TV SHOWREEL KE STAŽENÍ

http://www.mimo.cz


KUBATKO

Jakub Holovský alias Kubatko se muzice se věnuje již od samého počátku posledního milenia. Prvním úspěchem byl objev a následné protěžování jeho skladby „Kubatko and Ill_eel – Fort Boyard“ pražským Radiem 1. Zpočátku se jednalo především o DnB, které se později objevily i na vinylovém singlu (Kaleb, Jebar and Kubatko - Redirection) (bohužel) již zaniklého britského vydavatelství „Defunked“ v 2006 (zánik labelu s vydáním alba údajně nesouvisel :). Na americké značce „Peer Pressure Recordings“ pak vyšla Kubátkova další vinylová skladba „The Thing“. Digitálně pak pronikly do světa skladby na různých labelech a v r. 2007 Jakub zakládá vlastní vydavatelství „Beyond Belief“, o který se aktivně stará doposud a kde si vydal i své první multižánrové album „Should I Run“, samotným autorem považováno za doposud nejzdařilejší (viz např. „Day and Night, I Sit and Wait“. Objevuje se i první videoklip „Invincible Me“. V současnosti nastává další posun směrem k downtempo hudbě a experimenty použitím vokálních vrstev. Vše podstané se snaží aktuálně prezentovat na oficiálním webu www.kubatko.info , kde kromě hudby prezentuje i zkušenostmi s různými labely a další zajímavosti.


http://www.myspace.com/kubatko
http://www.last.fm/artist/kubatko


SEMTAM

Říká se, každý pes, jiná ves.
Semtam je z takové malé milionové vesnice.
Jednoho dne okolo roku 2000 lidského letopočtu na pláži vyhrabal kost a zjistil, že se na ní dá létat. Když letí správnou rychlostí tak kost vydává ty pravé harmonické zvuky. Chvíli uskakoval do rytmu drum´n´bassu, pak prolétl dubstepovou zatáčkou, pozvolným downtempem se dokolébal až k DUBu, aby to pak zalomil k Breakbeatles fields forever. Označkoval směle stepilý Kaktus (Recordings) a vydal se za zážitky na daleké cesty.. Po svém loňském návratu se rozhodl donutit dva námezdní umělce ke společnému ztvárnění psích pamětí v takové formě, aby tomu porozuměl i chudák člověk.

V současné době pro Semtama pracují: Kryštof (programming, keyboards, whatever), Telka (programming, beats, bones), Jindřich Krippner (Brass instruments), C-lara (vocals)
a ze záznamu a občas i na živo mr. Mannex (Zimbabwe)

http://www.semtam.eu
http://www.kaktusrecordings.org


ODDI

Jednočlenněný živý projekt Tomáše Peřinky, který inspiraci pro zasněně ambientně zrcadlivou muziku posbíral při svémk dlouhodobém rekreačním pobytu na Islandu a přilehlém okolí. Šírné dálavy tohoto severského ostrova se propsaly do minimalistických kompozicí a struktur, které tiše, šumivě a přesto výrazně plynou a plynou ...

Ukázku z jeho tvorby můžete ochutnat na nedávno vyšlé kompilaci VA - Carving Mirages.

http://www.myspace.com/oddi2009


PERPLEX

Věčný rekreant a experimentátor slovanského darosloví. Kontemplementární procesor Biozájezdů přetaktovaný psytrancem na přelomu milenia na spletitých cestách od sudu. Je jedním z posledních exemplářů VJe, který ještě používá i tradiční analogovou VHS techniku, která je v civilizovaném světě už jen zábavným chaotickým anachronismem. Jeho sety se vyznačují empiricky aplikovanou evoluční bioimaginací s klasickou lyricko-epickou zápletkou okořeněnou osvobozující nepředvídatelností. S diskordiánskou hravostí odmítá respektovat časové zákonitosti standardizovaných společenských situací, přesto se mu někdy podaří stihnout i to podstatné :).

 


2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
PLEXUS SOLARIS BIOPLEX BIOPLES BIOLES BIOLEST BIOS MÖBIO BIO NEBIO

LETAK

LETAK

LETAK

LETAK

INFO WEB

INFO WEB

INFO WEB INFO WEB
FOTO Slater
FOTO I
FOTO II
FOTO I FOTO I
FOTO II
FOTO I
FOTO II
FOTO III

FOTO I
FOTO II
FOTO III
FOO IV
FOTO I

FOTO
FOTO I
FOTO II
FOTO III
FOTO IV
FOTO V
FOTO VI 

Tamagoči Okamura radí a informuje

Češi chtějí kvůli krizi levnou dovolenou. Jedou do Bibione...

viz zde.